A A A

sommer01W dniach od 2 do 4 września przedstawiciele Stowarzyszenia Współpracy Międzynarodowej „Rybnik-Europa” przebywali w Niemczech na zaproszenie Stowarzyszenia Rybnik-Dorsten. Rybniczanie uczestniczyli w plenerowym spotkaniu będącym pożegnaniem lata. Sommerfest zgromadził nie tylko członków obydwu stowarzyszeń lecz także reprezentantów lokalnych władz samorządowych.

Swoją obecnością spotkanie uświetnili Tobias Stockhoff burmistrz miasta oraz poprzedni włodarz Dorsten Lambert Luetkenhorst. Przy żywej muzyce i grillu rozmawiano i dyskutowano o dalszych kierunkach współpracy pomiędzy naszymi miastami. Przedsięwzięciu towarzyszyła loteria fantowa, w której nagrodami były upominki z naszego miasta. sommer2 W trakcie krótkiej wizyty rybniczanie mieli okazję zwiedzić okolice Dorsten oraz interesujące Muzeum Niemieckiego Futbolu w Dortmundzie. Obiekt i jego wyposażenie zrobiły na nas spore wrażenie. Nie chodzi tutaj o liczbę blisko 16000 eksponatów co raczej o formę ich prezentacji. Będąc w środku ma się wrażenie uczestniczenia w tych najuważniejszych wydarzeniach sportowych z udziałem niemieckich piłkarzy. Korzystając okazji pragniemy podziękować naszym przyjaciołom z Dorsten z gościnność i niezwykle ciepłe przyjęcia. Do zobaczenia w grudniu bieżącego roku w Rybniku.

 

 

 

 

sommer3

sommer4