A A A

alt W dniu 11.01.2012 odbyło się robocze zebranie uczestników projektu partnerskiego Grundtviga  „Old Times, New Times” realizowanego przez Stowarzyszenie Współpracy Międzynarodowej „Rybnik-Europa”.

Spotkanie dotyczyło organizacji pierwszej mobilności do Włoch, która odbędzie  się na przełomie lutego i marca 2012. Członkowie  Stowarzyszenia odwiedzą włoskie Grottaglie i zaznajomią się z przemianami w architekturze, które zaszły we Włoszech w ostatnich 20 latach.

W dalszej części spotkania omówiono przygotowania do drugiej mobilności, która odbędzie się w maju 2012 w Londynie. Londyńczycy zaprezentują zmiany jakie zaszły w ich metropolii w związku z organizacja igrzysk Olimpijskich London 2012.

Głównym celem spotkania było wstępne opracowanie planu wizyty w Polsce w maju 2013. Zastanawialiśmy się jakie atrakcje zapewnić naszym gościom i jak pokazać przemiany jakie zaszły w Polsce w ostatnich 20 latach w związku ze zmianą ustroju politycznego oraz wprowadzeniem gospodarki wolnorynkowej. Podczas spotkania padło wiele interesujących pomysłów między innymi wyjazd do Nowej Huty, prezentacja slajdów z okresu komunizmu i kadrów z filmu „Miś” oraz  zadanie „tropienia” zmian w Rybniku na podstawie starych zdjęć i pamiątek. Uczestnicy projektu zostali zaproszeni do dołączenia do profilu projektu na Facebooku.

Zapraszamy na nasz profil http://www.facebook.com/#!/groups/old.times.new.times/  lub wpisać do wyszukiwarki na Facebooku hasło „Old Times, New Times”
Spotkanie było bardzo owocne i odbyło się w miłej atmosferze.

Katarzyna Palarz-Plewińska
Koordynator Projektu Partnerskiego Grundtviga „Old Times, New Times”