A A A

big benW maju 2012 roku pierwsza grupa naszych wolontariuszy uczestniczyła w mobilności do Londynu., Ania, Piotr i Marek podjęli pracę wolontariacką przy urządzaniu terenów zielonych stolicy UK. Nasi brytyjscy partnerzy, CAPACITY LONDON, współpracują z kilku organizacjami, które angażują mieszkańców miasta do wykorzystywania wolnych terenów i przekształcania ich w tereny zielone.

Zakładają tam tymczasowe szklarnie, w których mieszkańcy sieją, pikują kwiaty przygotowując sadzonki na skwery miejskie i do parków. Sieją również i hodują warzywa na potrzeby własne, tym samym wspomagając rodzinne budżety. Mimo niekorzystnej pogody, wolontariusze z ochotą pracowali na rzecz miejscowych społeczności. W czasie wolnym, rozkoszowali się bogactwem londyńskich parków miejskich, parków pałacowych oraz niezliczonych skwerów. Niezapomnianym przeżyciem trzeciego tygodnia pobytu była praca przy organizacji międzynarodowej wystawy CHELSEA FLOWER SHOW.

ania i piotr przy pikowaniu      piramida

W nastepnym roku do stolicy Anglii udała się kolejna grupa wolontariuszy. Podobnie jak podczas pierwszej mobilości seniorzy pracowali w różnych miejscach Londynu. green4 Plewili, sadzili i porządkowali tereny zielone. W obydwu przypadkach pobyt wolontariacki w Londynie poza pracą, obejmował również serię wycieczek edukacyjnych mających na celu poznanie sposobów wykorzystania parków i ogrodów w Londynie.Wiosną 2013 roku do Rybnika przyjechały dwie grupy angielskich wolontariuszy.

green5